Preparat XADO.

Wszystko pobieżnie o Opel Omega, motoryzacji, spraw bieżących, zmian w przepisach dotyczących kierowców itp.

Preparat XADO.

Postprzez RAFALSKI 6 lis 2010, o 13:48

Jakiś czas temu przeczytałem w "Automobiliście" artykuł o rewitalizacji silnika preparatem firmy XADO. Efekt był świetny - auto praktycznie przestało brać olej. Powróciła też kompresja w dwóch słabszych garach :-| Nigdy nie wierzyłem w tego typu bajery - wlewasz/dodajesz jakiś "magiczny środek" i dzieją się cuda. Ale... z niedowierzaniem poszperałem w sieci i okazało się, że różne preparaty tej firmy zbierają wiele pozytywnych opinii. Zdecydowałem się na próbę. Kupiłem "żel - rewitalizant wspomagania kierownicy". Coś takiego:
Obrazek
Producent specyfiku zapewnia, że poprawa działania następuje w niedługim czasie po aplikacji preparatu a rewitalizacja mechanizmu po około 1500 km. Zapodałem żel 28.10 i do dzisiaj przejechałem dopiero 140 km. Jednak już po kilkudziesięciu kilometrach pojawiła się znaczna poprawa w działaniu wspomagania i kręceniu kierownicą. Zdziwiłem się jak cholera :-? Myślałem, że może wmawiam to sobie, ale ostatnio moja Panna (która nie wiedziała o tym żelu) wiozła nas z imprezy do domu i w trakcie manewrów pod blokiem usłyszałem coś takiego: "Dłubałeś ostatnio przy aucie, bo jakoś lżej się kierownica obraca..." Rzeczywiście teraz fajera kręci się dużo lżej i łagodniej. Znacznie ucichł też odgłos jaki pompa wydaje przy maksymalnym skręcie. A to dopiero 140 km. :DD Pełny rezultat opiszę jak przejadę te wymagane 1500 km. Ciekawy jestem czy coś jeszcze się zmieni i czy ten efekt się utrzyma.
W sumie jestem pozytywnie zaskoczony działaniem tego środka. Opisałem to jako ciekawostkę. Nasza forumowa szukajka nie pokazuje nic na hasło XADO, więc chyba jestem pierwszy który tego spróbował :oops: Nie wiem jak spisuje się reszta tych preparatów, może ktoś również odważy się spróbować. Tutaj można poczytać o sposobie działania tych wynalazków. Opis wydaje się być zbyt "kolorowy" jednak chyba to rzeczywiście działa.
RAFALSKI

Twoja Omega: BMW E36 '97 M43B18

Re: Preparat XADO.

Postprzez gross57 6 lis 2010, o 14:51

A gdzie te preparaty nabywales??Aledrogo?czy w jakims osiedlowym sklepiku?
Obecnie w Brnie
areua jaiba
gross57

Twoja Omega: jakies A w dalekich planach

Postprzez neket 6 lis 2010, o 15:20

hmmm ciekawa sprawa, ja zawsze jestem bardzo sceptyczny co do przebojowości działania takiej chemii
używał ktoś jeszcze tych środków żeby opisać jak to się sprawdza na dłuższą metę?
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez RAFALSKI 6 lis 2010, o 17:07

gross57 napisał(a):A gdzie te preparaty nabywales??Aledrogo?czy w jakims osiedlowym sklepiku?

Kupiłem na Allegro u tego gościa.
RAFALSKI

Postprzez mgyz 6 lis 2010, o 22:01

RAFALSKI
taki miod polales jakbys sam tem specyfik sprzedawal :lol:
nie to zebym czarnowidzil ale oby to nie byl taki motodoktor do wspomagania.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez RAFALSKI 6 lis 2010, o 22:08

mgyz napisał(a):taki miod polales jakbys sam tem specyfik sprzedawal :lol:

:lol: Nie miałem takiego zamiaru. :-P Po prostu przerosło moje oczekiwania. Nie spodziewałem się, że w ogóle zadziała a tu miła niespodzianka :-D
RAFALSKI

Postprzez andrze1983 7 lis 2010, o 00:18

Szkoda, ze nie ma zadnego prepararu do uszczelniania przekladni :-?
A -2.0 8v RIP :(
B- 2.0 16v ( w garazu w polsce)
C- 2.2 16v(do pracy w szkocji)

Lubie te rozruszniki :)
andrze1983

Twoja Omega: Dwie Omy B i Bfl sedany

Postprzez KAFARMAN 7 lis 2010, o 01:26

też tak to odebrałem ;-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Postprzez Herdi 21 lis 2010, o 11:46

KAFARMAN napisał(a):

też tak to odebrałem ;-)

Witam Panowie, teraz to nas obrażacie :) bardzo proszę nie przyrównywać produktów XADO do Motodoktorów ;/
Pracuję w XADO Polska ;) i śpieszę Wam wyjaśnić iż rewitalizanty to nie są żadne uszlachetniacze metalu lecz struktury naprawcze powierzchni metali. Rewitalizanty fizycznie odbudowują zniszczoną/zużytą/podrapaną/startą powierzchnie przywracając pierwotną geometrię elementu.

Strasznie by trzeba było dużo pisać żeby Wam wytłumaczyć jak to działa dlatego też zamieszkam kilka linków do poczytania.
http://www.rewitalizant.pl - opisane jak to działa - jest kilka literówek do poprawy ;)
http://www.rewitalizant.pl/pdf/xado_o_rewitalizacji.pdf - materiał zawierający informację o rewitalizacji
http://www.rewitalizant.pl/pdf/xado_stage1.pdf - najnowszej generacji rewitalizant
http://www.rewitalizant.pl/pdf/xado_nowe_amc.pdf - najnowszej generacji środki ochronne powierzchni pracujących silnika
http://www.rewitalizant.pl/pdf/xado_saab.pdf - wyniki testów rewitalizacji
http://www.rewitalizant.pl/pdf/xado_yaris.pdf - pełna dokumentacja testu wykonywanego przez niemieckiego dealera na własne potrzeby - test mówi sam za siebie
http://www.rewitalizant.pl/pdf/gae_opinie_klientow.pdf - kilka nadesłanych :)
oraz bardzo ciekawy artykuł który zapewne bardzo mocno u większości z Was zweryfikuję wiedzę o olejach :)
http://www.rewitalizant.pl/pdf/prawda_o_olejach.pdf - cała prawda o olejach

Jest rewitalizant do skrzyni biegów, natomiast jeśli ciejną uszczelki to nie pomożemy, zmieńcie uszczelkę a zagęszczacie olej.
W razie pytań czy wątpliwości służę Wam pełną pomocą :)

Pozdrawiam
Tomasz Urbański

XADO Chemical Concern
http://www.rewitalizant.pl
http://www.xado.com

Cellular: +48 660-616-338
Office: +4822 744-15-04
Fax: +4822 811-12-01
gg: 234624
Herdi

Postprzez mgyz 21 lis 2010, o 22:54

nie twierdze, ze te specyfiki nie dzialaja ale... te materialy co pokazales sa bardziej marketingowe niz techniczne.
Jesli
Herdi napisał(a): to nie są żadne uszlachetniacze metalu lecz struktury naprawcze powierzchni metali

to chcialbym zobaczyc zdjecia np. pod mikroskopem powierzchni cylindra przed i po zastosowaniu preparatu. Sa tylko obrazki teoretyczne przedstawiajace jak to ma dzialac.
Owszem, regeneruje sie tuleje cylindrow nakladajac nowa warstwe nikasil'u ale to sie nie dzieje przez dodanie jakiegos specyfiku do silnika. Trzeba uzyc specjalnych maszyn.
Sa koncowe wyniki z hamowni (wzrost mocy z 65 na 68,5) ale chcialbym poznac srodlo tego polepszenia.
Czy pomiary na hamowni sa w 100% powtarzalne? Jaki jest blada pomiaru? Czy warunki pomiaru zawsze sa te same (np. temperatura, cisnienie powietrza? Jest sporo mozliwosci manipulacji.

Jeszcze raz, nie twierdze ze to nie dziala ale moj sceptycyzm domaga sie pokazania przyczyny polepszenia na zywym organizmie.
_____
mgyz
mgyz
Administrator

Twoja Omega: e39 M54B30 kombi '03

Postprzez RAFALSKI 22 lis 2010, o 12:26

Moje wspomaganie jak na razie chodzi coraz lepiej :-P chociaż nie postępuje to już tak szybko jak na początku.
RAFALSKI

Postprzez Herdi 11 gru 2010, o 20:59

Witam MGYZ, zdjęcia są w katalogu drukowanym, zapraszam na Wiertniczą 127 do biura :)
Żeby było obrazowo to wytłumaczę to tak na przykładzie budowlanki gdzie wielkość i skala jest widoczna gołym okiem.
Jest to wykonanie gładzi szpachlowej na chropowatym tynku i uzupełnienie ubytków. Ten tynk widzimy i potrafimy ocenić ile zaprawy potrzeba na wykonanie tegoż.
Tynk chropowaty jest naszą tuleją cylindra a paca jaką ciągniemy to pierścień tłokowy. Tu - uwaga: pokrywanie tego "tynku" TYLKO do wysokości wystających kamyków - a więc zapełnianie wszelkich dołków i wykruszeń. Oczywiście że przy naszym tynku i gładzi będzie widać niejednorodność struktury - widać różnice w materiałach gdy kawałek odkujemy.
Preparat działa właśnie w taki sposób, z tym że struktura metalu jest jednorodna i jedynie spektrografia wykaże zmiany ilościowe składników nowej warstwy a szczególnie węgla.Warstwa wierzchnia to głównie cementyt(dla stali) otrzymany drogą naturalnej budowy z ułożeniem kryształów w płaszczyznach najmniejszych oporów tarcia(to wymuszają obciążenia i ruch).

Katalog masz również tu http://www.rewitalizant.pl/xado_katalog_pl2010.zip - spakowana wersja polskiego katalogu produktów. Jest tam Katalog - wstęp.pdf gdzie są zdjęcia przez Ciebie wymagana, oraz przekrój poprzeczny rewitalizaowanego zęba ze zdjęć powyżej :)

testów i opinii mamy od samochodów przez pociągi i 300 tonowe wywrotki Caterpillrara po okręty. A swój sceptycyzm może przewalczyć tylko i wyłącznie organoleptycznie :)

W stopce macie do mnie telefon i @ zawsze możesz zadzwonić to podyskutujemy :), ja nie usiłuję Cię przekonać że masz kupić coś dobrego. Jedynie co to, oferuję rewelacyjne produkty żywce wyciągnięte z technologii kosmicznych. Jedyne czego żałuję to to że, produkty które sprzedajemy zbrojeniówce nie są dostępne nawet dla mnie prywatnie ;(

edit

RAFALSKI napisał(a):Moje wspomaganie jak na razie chodzi coraz lepiej :-P chociaż nie postępuje to już tak szybko jak na początku.

Oczywiście że tak, bo krzywa przyrostu rewitalizacji opada ku końcowi :), poza tym, wszystko zależy od stopnia zużycia elementu i czasami jedna dawka to za mało. Ale działa, i jest kolejna z tysięcy opinii:). Bardzo dziękuję za okazane XADO zaufanie.

Pozdrawiam Tomek
Ostatnio edytowano 11 gru 2010, o 21:22 przez KAFARMAN, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Edytuj Posty
Herdi

Postprzez Div 11 gru 2010, o 23:03

AŻ to zaleje jak skończe swojego, ale jak coś padnie i PZMOT wystawi opinie że jest to związane z dodatkiem do oleju to sie nie pozbieracie :-|
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez RAFALSKI 12 gru 2010, o 11:33

Div, poczytaj ostatnie trzy numery "Automobilisty", a jak nie masz jak, to mogę tutaj wsadzić artykuły o XADO. Tam testowali na kilku różnych sprzętach, starych i nowych.
RAFALSKI

Postprzez KAFARMAN 12 gru 2010, o 11:36

RAFALSKI napisał(a): ostatnie trzy numery "Automobilisty", a jak nie masz jak, to mogę tutaj wsadzić artykuły o XADO

Wsadzaj :-)
Pierwszy Diesel
Jedno piwo to nie piwo, dwa piwa to pół piwa, dopiero cztery piwa to piwo. A na jedno się nie chodzi...
KAFARMAN
Morderator

Twoja Omega: 2001 2.2DTI Kombi 1998 3.0 MV6

Następna strona

Powrót do Forum ogólne