woda w kabinie i pod podwoziem

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

woda w kabinie i pod podwoziem

Postprzez filex 16 mar 2008, o 10:18

witam.szukalem podobnego problemu na forum dotyczacym elktryki bo byc moze jest to zwiazane z climatronikiem.tutaj w problemach z nadwoziem tez nic nie znalazlem tak samo jak w dziale dotyczacym diesla bo posiadam ome z 97 roku 2.5 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS).pojawil sie przedziwny problem.ktoregos dnia po wyjezdzie z myjni zuwazylem ze prawy nawiew na nogi(od strony pasazera) wyrzucil mi wode!?!.po jakims czasie zobaczylem ze woda jest tez pod samochodem pod prawym przednim kolem i scieka gdzies przy scianie dzialowej silnika i kabiny przy prawym blotniku.po kazdym wiekszym deszczu jest znowu to samo...
co do samej klimy to caly klimatronik chodzi bez zarzutu z tym ze facet od ktorego ja kupilem twierdzil ze nie chlodzi bo trzeba ja nabic.bo nacisnieciu zaworu do uzupelniania gazu slychac syczenie takze uklad jest szczelny ale jak zajrzalem od spodu to znalazlem na tej plastikowej oslonie pod silnikiem okragla tarcze srednicy ok 5 cm zakladana na wieloklin ktora dziwnie pasuje do sprezarki klimy.czyzby to bylo sprzegielko i sprezarka jest dead?
przepraszam ze zamieszczam to w tym dziale ale cos czuje ze obydwa problemy maja wspolne korzenie.z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam.
filex

Postprzez master100-84 16 mar 2008, o 11:12

kolego sprawdz odpływy z podszybia, czy drożne są.. ja miałem wszystko zatkane pełno wody w podszybiu woziłem, az sie zaczeło przelewac do kabiny przez wentylator i miałem wode na dywanie od strony pasażera
master100-84

Postprzez Brayan 16 mar 2008, o 11:36

filex, uzupełnij profil
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Postprzez filex 16 mar 2008, o 13:18

profil uzupelniony,samochod to 2.5 TD* (wymoderowano automatycznie: w omegach nie ma TDS) z 1997 roku cd combi.dzieki z gory za jakies porady odnosnie mojego zapytania powyzej:)
filex

Postprzez Brayan 16 mar 2008, o 14:19

filex napisał(a):ktoregos dnia po wyjezdzie z myjni zuwazylem ze prawy nawiew na nogi(od strony pasazera) wyrzucil mi wode!?!.

No jak ci wody naleciało do nawiewu to musialo wyleciec najnizszym punktem.

filex napisał(a):po jakims czasie zobaczylem ze woda jest tez pod samochodem pod prawym przednim kolem i scieka gdzies przy scianie dzialowej silnika i kabiny przy prawym blotniku.po kazdym wiekszym deszczu jest znowu to samo...

W skrócie ...tak ma wlasnie być. Na nadkolu za kołem jest własnie odpływ.

co do klimatyzacji to oddzielny problem. Ale tak to wyjasniłeś ze nie wiadomo o co chodzi.
Brayan

Postprzez filex 17 mar 2008, o 19:42

w skrocie:po kazdym deszczu nawiew wrzuca mi wode do kabiny pod nogi pasazera zprawej strony.jak tylko odpale auto i wlacze klimatronika to wali maly strumyczek.
climatronik ogolnie mam sprawny,klime szczelna bo sa resztki gazu w ukladzie ale nie odpala sprezarka.
pod calym silnikiem jest plastikowana oslona eko i jak ja sciagnalem to znalazlem na niej metalowa tarcza srednicy 5-6 cm ktora wyglada jakby odkrecila sie od kola pasowego sprezarki.kolo pasowe sprezarki jest na miejscu,pasek napedzajacy sprezarke tez.
skad ta woda?co to moze byc za tarcza i czy jak nabije klime to sprezarka bedzie chodzic?

pozdrawiam i dzieki.
filex

Postprzez Brayan 17 mar 2008, o 19:52

filex napisał(a):w skrocie:po kazdym deszczu nawiew wrzuca mi wode do kabiny pod nogi pasazera zprawej strony.jak tylko odpale auto i wlacze klimatronika to wali maly strumyczek.

Jesli woda pojawia sie w tylko w momencie włączenia klimatyzacji, to sprawdź odpływy wody z parownika, moze masz walnieta nagrzewnice, albo zawór nagrzewnicy.
filex napisał(a):skad ta woda

Poczytaj o tych zagadnieniach moze na cos wpadniesz.
filex napisał(a):co to moze byc za tarcza

a to niby skad mamy wiedziec ? Nawet nie wpasdłęś na to żeby zdjecie wstawic

filex napisał(a):czy jak nabije klime to sprezarka bedzie chodzic

Na to pytanie odpowie ci tylko zakład klimatyzacji, jak nabije klime czynnikiem z kontrastem i sprawdzi czy nie ma wycieków i czy spezarka jest w porzadku
Brayan

Postprzez filex 17 mar 2008, o 19:54

podziekowal ladnie
filex

Postprzez Pawel19 17 mar 2008, o 23:43

Podobny problem mialem, z tym, ze po zimie. Syszylem bude troche czasu ale nie zdazylo sie juz to ponownie. Fakt, ze szyba peknieta, to pewnie tez mialo duze znaczenie ;-) Witam kolejnego kolege z zachodniopomorskiego na marginesie ;-)
Pawel19

Postprzez explorer_u2 21 mar 2008, o 11:53

przeczyść odpływy te nadole nadkola i przy podszybiu bo sie czesto zapychają , odrazu po tym zabiegu do wymiany filtr pyłkowy bo bedzie fajny zapach , a woda jak dostała sie już do środka to wiatrak dokończył dzieła i popchał ja w obieg ( wyciągnij wode i wiatrak na max , wiadro pod nogi i wysuszyć ).
Ja miałem ten problem drugiego dnia po zakupie autko stało na podjeżdzie przechylone przodem w nocy troszke lało jak cofnołem rano to cała woda na nogi mażłonki ...... :spoko:
explorer_u2

Postprzez bubu 22 mar 2008, o 22:13

ja dzisiaj po umyciu bruuuma wyjechałem z myjki na parking by obetrzeć progi z wody - otwieram drzwi od pasażera i co - kałuża. W odpływie znalazłem liście jakieś dwie garści błota i jeszcze trochę wody. Czeka mnie zakup filterka i czyszczenie tego odpływu po świętach. ;/
bubu

Postprzez filex 27 mar 2008, o 21:19

podziekowal wszystkim bardzo ladnie za pomoc :-)
filex

woda w aucie

Postprzez Glubluk 5 lip 2008, o 12:45

jak w temacie trzymam auto pod chmurka i jak leje deszcz to mi woda wali do auta przy noga z przodu odchylilem kratke do odplywu na podszybiu a tam pelno wody pytanie moje jak to przeczyscic czym tam sie dostac zeby ta woda zeszla
Glubluk

Postprzez PWS 5 lip 2008, o 12:50

Podnosisz maskę do góry, w rantach pod szybą masz takie dwa kółka otwory gumowe, bierzesz śrubokręt i przepychasz ten odpływ. Po prostu wszelkie liście patyczki i inne wywalasz i już, a tam w kratce trzeba wyczyścić z wody i już :-)

viewtopic.php?p=47838&sid=d2193e5d48795431ce23a7caaec97921#47838
Scalam :-)
PWS

Postprzez Glubluk 5 lip 2008, o 14:14

master100-84 napisał(a):kolego sprawdz odpływy z podszybia, czy drożne są.. ja miałem wszystko zatkane pełno wody w podszybiu woziłem, az sie zaczeło przelewac do kabiny przez wentylator i miałem wode na dywanie od strony pasażera

jak te odplywy przeciscic? bo nie moge tam sie dostac reka?

Obrazek

tak to wyglada jak jest pelno wody
Wybralem wode gabka i tak to wyglada teraz

Obrazek

mie wiem jak sie dostac tam na sam spod zeby przeczyscic
Glubluk

Następna strona

Powrót do Nadwozie