woda w kabinie i pod podwoziem

Wszystko co dotyczy nadwozia, konserwacja oraz szeroko pojęte prace blacharskie

Re: woda w kabinie i pod podwoziem

Postprzez Div 16 maja 2010, o 13:55

A Wy dalej uważacie że kły macie zdrowe. a po zdjęciu deski, głęboko koło przegrody się leje z kła :lol: Ponieważ odpływ z podszybia jest do ziemi, ale również ma otwarte wzmocnienie zwane kłem, więc tam skutecznie gnije. A Wy nawet o tym nie wiecie.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez k4414 16 maja 2010, o 14:16

Bo to widać dopiero jak sie zdejmie błotnik i odwierci "kieł" po zgrzewach. Jak robiłem senatora A, to też z zewnątrz było super, dopiero po odwierceniu wzmocnienia okazało się jak jest naprawdę.
Nie wiem jak jest w omedze ale w senatorze A, po zdjęciu deski, możena było się tam dostać od środka i szukać "szczęścia", opukując śrubokrętem.
I killed a man 'cause he killed my goat!
k4414

Twoja Omega: nie mam

Postprzez Div 16 maja 2010, o 14:36

DA się, ale pomimo zdjęcia deski, nadal trzeba się schylić i tam grzebać od dołu po kielichu. LUB we wzmocnieniu.
"Połączenie teorii i praktyki: nic nie działa, nikt nie wie dlaczego..."
Jest może 200km, dalej wieje nudą.....
Div

Twoja Omega: B 98 3.0 v6 mv6 + Rudy

Postprzez sylwekg 20 maja 2010, o 21:21

Div napisał(a):A Wy dalej uważacie że kły macie zdrowe. a po zdjęciu deski, głęboko koło przegrody się leje z kła :lol: Ponieważ odpływ z podszybia jest do ziemi, ale również ma otwarte wzmocnienie zwane kłem, więc tam skutecznie gnije. A Wy nawet o tym nie wiecie.

I tutaj ukłony dla Diva :respect: Znalazłem przeciek tam gdzie mówiłeś tylko że już ktoś go wcześniej jakimś kitem zapier.... ale ów kit hu....y był i popękał :-? Pozdro ;-)
sylwekg

Postprzez Nico 21 maja 2010, o 19:13

"Znalazłem przeciek"

mogłeś zrobić foto :-(
Nico

Twoja Omega: 1996 TD kombi "Megi"

Postprzez sylwekg 24 maja 2010, o 15:52

Nico napisał(a):"Znalazłem przeciek"

mogłeś zrobić foto :-(

Nie rozbebeszałem auta ani nie zdejmowałem błotnika po prostu wsadziłem głowę w okolice pedałów (po wcześniejszym wyjęciu wygłuszenia i wykładziny oraz pod stópka) i znalazłem miejsce skąd lała się woda - w górę i na lewo od pedału sprzęgła :shock: Było tam już wcześniej coś robione ja tylko uszczelniłem to silikonem i po kłopocie (tylko nie wiem na jak długo :lol: ) . I analogicznie z drugie strony. Trochę gimnastyki i wszystko widać jak na dłoni ;-) Fotki nie udało by się tam zrobić - brak miejsca ;-)
sylwekg

Postprzez sylwekg 18 paź 2010, o 18:10

TYSON napisał(a):Ja mam to samo co sylwkg i już rok nie mogę zlokalizować którędy ta woda się dostaje, po ulewach zawsze mokry dywanik.
Jak zrzucałem pulpit to nic nie zauważyłem żeby gdzieś podszybiem dawało, dlatego podejrzewam że wali mi przez uszczelkę drzwi tym bardziej że "ścieżka" zawsze zaczyna się w okolicach pod stópka :cry:

Może trochę późno piszę ale zlokalizowałem kolejny przeciek (poza dziurką w ścianie grodziowej) skąd leciała woda w nogi kierowcy :-) Otóż przez tylną małą trójkątną szybkę przeciekała woda na nadkole,stamtąd spływała na próg gdzie jest specjalne zagłębienie taki kanalik przez całą długość progu i płynęła sobie z tyłu na sam przód a na końcu progu (z przodu) jakieś 10cm od podstópka jest otworek którym woda wylatuje na ziemię. Analogicznie jest od strony pasażera. Ja ten otworek miałem pianką zapchany po wymianie progów ktoś jej tam nawalił. Usunąłem z niego piankę śrubokrętem a szybkę wymontowałem (uszczelka szmelc) i założyłem na silikon - od tej pory mam saharę w aucie ;-)
sylwekg

Postprzez Teotihuacan 4 lis 2010, o 18:43

Witam i sie wtrace.
Mam tez problem z woda od strony pasazera z przodu.
Czyscilem juz odplyw uszczelnilem go odpowiednim silikonem ale dzisiaj zauwazylem ze nadal cieknie
Nie zakladalem wygluszenia specjalnie zeby zobaczyc czy bedzie lecialo wiec wszystko dokladnie widze.
Strozka jest na nadkolu z prawej srony a ja nie wiem gdzie szukac prosze o pomoc.
Czy moze lac sie przez nie szczelne nadkole?
Pozdrawiam
Teotihuacan

Postprzez MisieQ90 16 lis 2010, o 21:58

94 rok? to już może się lać przez przerdzewiałe a nie- nieszczelne.
w omedze 90 już to robiłem... była zajebista dziura za kołem
2 tyg temu w asterce 93r za kołem przyłatałem... dzisiaj dopiero mate susze.
FL 2,5td Carav '00
MisieQ90

Twoja Omega: Bfl 2000 2,5td

Postprzez alfa 21 lis 2010, o 01:10

A w jaki sposób łatałeś? No i czy na długo wystarczy takie załatanie? Bo nie chciałbym np za rok powtarzać tego znowu.
alfa

Postprzez shaft 12 lip 2019, o 17:10

Witam mam pytanko a skąd może pojawiać się woda na tylnym dywaniku za kierowcą w samym rogu od tylnej kanapy wypatrzyłem ze podcieka z pod plastikowego progu skąd by brała się tam woda ?
shaft

Twoja Omega: 2001 3.2 design edition sedan

Postprzez neket 12 lip 2019, o 17:23

z podwozia, które jest sitem
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez shaft 13 lip 2019, o 06:21

Uwielbiam takie odpowiedzi "z podwozia bo jest sitem" , sory ale jak jezdzisz sitem twoja sprawa :-P a jak są poprowadzone odplywy od szyberdachu ?nadmienie ze auto stoi od dwóch dni wiec nie napadało z podwozia :lol:
shaft

Postprzez neket 13 lip 2019, o 21:40

Ciesze się ze moja odpowiedz przypadła Ci do gustu :-)

Faktycznie czym jeżdżę to moja sprawa. Życie bezawaryjnego użytkowania basenu igły, przynajmniej woda przez szczelną podłogę nie ucieknie.
LPG: SEKWENCJA BRC; KOMP SEQUENT 24;

http://www.ulgawcierpieniu.pl -> sprawdź może będziesz mógł pomoc :)
neket

Twoja Omega: B kombi 99' 2.0 16V

Postprzez shaft 14 lip 2019, o 12:50

Widze ze kolega jest w dobrym weekendowym nastroju. Przynajmniej nie muszę dolewać wody do basenu jak co niektórzy z sitkiem w głowie oo sory w podłodze ale spokojnie jak rozwiąże problem napisze i wniose coś konstruktywnego w to forum zamiast pisać o druszlakach czy innych sitkach podłogowych lub bez mózgowych :lol:
shaft

Poprzednia strona

Powrót do Nadwozie