Omega A kombi 93' 2,0 rdzawóz

Pochwal się swoim autkiem bądź zaprezentuj postępy prac nad remontem Twojej Omegi

Omega A kombi 93' 2,0 rdzawóz

Postprzez lukasz190 28 kwi 2018, o 16:50

Relacja z 2017 roku.
Reanimacja samochodu od ojca Opel Omega A 93 rocznik, ogólnie to jest tragedia :? ale działamy z bratem i pomalutku efekty są.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dalej walczymy z Omegą, naprawdę jest gorzej niż myślałem :? Dziś brat spawał, a że używa okularów spawalniczych, to mu się lekko twarz opaliła. :lol:
Z tej strony nie licząc naprawy samego błotnika to zostało tylko to:
Obrazek

Tu już pospawane elementy: podłużnica, ściana grodziowa, nadkole, wzmocnienie przekładni kierowniczej, kielich amortyzatora
Obrazek
Obrazek
Ciekawe jak wygląda druga strona, pewnie podobnie :(

Dziś kolejny dzień walki z rudą w omedze, Robiąc lewą stronę byłem podłamany ile tam jest korozji, ale prawa strona dobiła mnie totalnie, rdzy jeszcze więcej, przy okazji jeszcze dziura w podłodze odnaleziona. ale Lewa strona zrobiona i pomału wychodzi się na prostą.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rok 2018

W zeszłym roku, razem z bratem łatałem ojcowska Omegę A, skończyliśmy łatanie na przodzie pojazdu, dokładnie na ścianie grodziowej, w tym roku spawamy podłogę we wnętrzu auta i planujemy jeszcze pospawać bagażnik, dokładnie wnękę koła zapasowego. Najbardziej załamałem się stanem miejsc w których przykręcone są tylne pasy bezpieczeństwa, próba ich odkręcenia, zakończyła się.... zresztą zobaczcie sami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tych miejscach były przykręcone pasy
Obrazek
Obrazek
Na dzień dzisiejszy mamy pospawana podłogę, jutro ogarniamy miejsca mocowań pasów bezpieczeństwa i jak pozwoli czas spawanie wewnętrznych nadkoli, bo tez przeżarte na wylot.
Czy ta naprawa jest opłacalna, nie. Ale mając miga, blachę i chęci można się bawić

Oprócz dziur które są pokazane na zdjęciach, wyszły jeszcze dwie na ścianie grodziowej po lewej stronie, oraz musieliśmy odbudować prawy próg, a dokładnie miejsce gdzie podnosi się samochód. Dziś też zdjęliśmy bak. Bak nie nadaje się do niczego, wnęka na koło zapasowe nie istnieje, wewnętrzna cześć wlewu paliwa odpadła. Dużo już widziałem, ale tak skorodowanego auta jeszcze nigdy. Ale nie poddajemy się, spawamy i ratujemy już jakby nie patrzeć klasyka.
A tak wyglądała przed rozbiórką.
Obrazek

Mam jeszcze swoją omegę b z 96, ale o niej jak połatam ojcowską.
lukasz190

Twoja Omega: 1993 2.0 8v kombi

Re: Omega A kombi 93' 2,0 rdzawóz

Postprzez grzes80808 28 kwi 2018, o 21:09

Czy mi się wydaje czy spawacie elektrodą :-| . Generalnie wielki plus za chęci i zapał, ale ogromny minus za jakość spawów.
było
2x omega a 2.0 jedna w automacie druga manualna
2x senator b 2.6 automat jeden jeszcze w stodole
1x omega B 3.0 automat
1x 2.2 dti 2003 rok
grzes80808
Morderator

Twoja Omega: x30xe 2000 rok sedan

Postprzez ARNWR 29 kwi 2018, o 10:40

Chylę czoła za podejście do omegi, i gówno się znam na spawaniu, ale wydaje sie mnie, że ta robota na długo nie wytrzymie.
TYLKO OMEGA KOMBI a w planach Alfa 159 2,4JTDm Q4
ARNWR

Twoja Omega: TOYOTA AVENSIS 2.0 4D4 kombi

Postprzez lukasz190 30 kwi 2018, o 20:03

Spawy, pomalowane reaktywnym podkładem i na to masa do uszczelniania spawów, więc trochę pewnie wytrzyma. Mam pytanie, przekopałem prawie cały internet w poszukiwaniu baku i nic, czy podejdzie mi bak z omegi b kombi? Wiem że różni się choćby miejscem montażu pompy paliwa, ale czy wymiarami jest taki sam jak metalowy z omegi a.
lukasz190

Postprzez Halina 2 maja 2018, o 11:28

lukasz190 napisał(a):Spawy, pomalowane reaktywnym podkładem i na to masa do uszczelniania spawów, więc trochę pewnie wytrzyma. Mam pytanie, przekopałem prawie cały internet w poszukiwaniu baku i nic, czy podejdzie mi bak z omegi b kombi? Wiem że różni się choćby miejscem montażu pompy paliwa, ale czy wymiarami jest taki sam jak metalowy z omegi a.

Hej.mam bak do Omega A .poj.75 l..Nie wiem czy bedzie pasowac do Twoje omegi.Halina
Halina

Twoja Omega: SENATOR B 1988 3,0LEsedan

Postprzez lukasz190 2 maja 2018, o 18:12

Kurcze a ja dziś kupiłem bak z omegi b kombi, gdybym wiedział wcześniej. Ten bak masz też z omegi a kombi? Bo jak jest z sedana to nie podejdzie niestety.
lukasz190

Postprzez jaggi 3 maja 2018, o 11:12

z b kombi pasuje bez problemu.
obejmy trzeba przedłużyć i będzie pasować.

niestety Halina ma do sedana.
wódka jest dla mądrych ludzi.... i piwo...... a nie dla baranów....
jaggi
Morderator

Twoja Omega: Biała Dama C30Se 95'caravan

Postprzez Halina 4 maja 2018, o 20:57

jaggi napisał(a):z b kombi pasuje bez problemu.
obejmy trzeba przedłużyć i będzie pasować.

niestety Halina ma do sedana.

Dzięki jaggi odpowiedziałeś za mnie :-D
Halina

Twoja Omega: SENATOR B 1988 3,0LEsedan

Postprzez Brayan 21 lip 2018, o 20:57

lukasz190 napisał(a):Spawy, pomalowane reaktywnym podkładem i na to masa do uszczelniania spawów, więc trochę pewnie wytrzyma.

Wytrzyma...jak macie odwagę to sprawdźcie to co spawaliście w zeszłym roku, pewnie już zaczęło pękać.
I taka uwaga od kogoś kto to przerabiał....blacharkę omegi zaczyna się od tyłu...podłużnic... bagażnika...nadkoli, bo może się okazać że spawanie przody było na darmo.
Brayan

Twoja Omega: Signum Z20NET'03

Powrót do Twoja Omega